Bayram Hediye Kutusu Personelin Motivasyonunu Nasıl Artırabilir?

Bayram Hediye Kutusu Personelin Motivasyonunu Nasıl Artırabilir_

Bayramda hediye kutusu tasarlanarak çalışanların motivasyonu artırılabilir. İş dünyasında bağların güçlenmesine yardımcı olan bu durum, çalışanların özel hissetmesini sağlar. Kurum açısından bilinirliği artırdığı gibi çalışanın da şirkete bağlılık hissetmesine yardımcı olur. Bayram gibi özel günlerde gönderilen hediyeler, çalışan memnuniyetini yükseltir.

Bayramda Çalışanlara Hazırlanan Hediye Kutuları Ne İşe Yarar?

Hediye kutusu dijitalleşen dünyanın en derin etkilerinden biridir. Kurumların çalışanlarına yaptığı bu jest, bağların güçlenmesini sağlar. Hediye kutusu göndermenin sunduğu faydalar şöyle;

 • Şirketin değer, vizyon ve misyonunu yansıtıp personeline gösterdiği ilginin bir sembolüdür.
 • Doğru seçilen hediyeler, personel ve işveren arasında duygusal bir bağ kurulmasını sağlar.
 • İş ilişkisini sağlam ve verimli bir seviyeye taşır.
 • Motivasyonlarını artırıp yüksek performans göstermeleri konusunda teşvik edici olur.
 • Çalışanların işlerine iyi bir şekilde odaklanmalarını sağlar.
 • Çalışan ve kurum arasında uzun vadeli bir ilişki kurulmasına yardımcı olur.
 • Olumlu bir kurum kültürü oluşturur.

Bayramda Neden Hediye Verilir?

Doğum günü veya bayramda gönderilen hediyeler, müşteri ve iş ortaklarının katılımını artırır. Hediye kutusu vermek, işinizin gelişmesine yardımcı olur. Personele doğru ve etkili bir yaklaşım türü olup değerli hissetmelerini sağlar.

İş ilişkisinin güçlenmesine destek olarak sorunsuz bir süreç geçirmelerine katkıda bulunur. Bayramda verilen hediyeler, iletişim ve sosyal bağların artmasını sağlar. Çalışan ve işveren ilişkisine olumlu bir dokunuş yapar. Bayram geleneğinin iş hayatında da sürmesini sağlar.

Kurumsal Hediye Kutusu Çeşitleri Nelerdir?

Bayramlarda gerçekleşen hediyeleşme geleneği, iş hayatının güçlü temeller üzerine kurulmasına destek olur. Özel günler için hazırlanan bazı hediye kutusu çeşitleri;

 • En Başarılı Şefe: Özel tasarım yemek tarif defteri, 2’li geyik başlıklı peynir sunum tahtası, peynir sunum bıçak&çatalı, mutfak kurulama havlusu ve tebrik kartı.
 • En Sevilen Ofis Arkadaşına: Keten hatıra defteri, Gold metal tükenmez kalem, Smile mottolu kupa bardak, bambu saplı cam demlik, Chado tüp çay, Tafe bademli kıtır kurabiye ve tebrik kartı.
 • Fincanlı Sürahili Ofis: Kırmızı siyah moka pot, premium çift renkli porselen fincan takımı, Selamlıque premium geleneksel Türk kahvesi, Vanilin Chocolate el yapımı premium çikolata, Atelier Rebul Pera kolonya ve mottolu kart.
 • Kelebek Etkisi: Paşabahçe Tual Jasmine kokulu cam bardak mum, dekoratif tasarımlı metal kutulu kokulu mum, Şahmaran tasarımlı koku kesesi, kadın figürlü makyaj çantası ve dekoratif seramik kelebek.

Sizler de alışılagelmiş hediye ve setlerden sıkılmış, heyecan verici, sizleri, sevdiklerinizi, çalışanlarınız ya da müşterilerinizi mutlu edecek yeni arayışlar içerisinde iseniz Pandora Gift Box ile doğru yerdesiniz!