Kurumsal Hediye Göndermek İçin En İyi Zaman Ne Zaman?

Kurumsal Hediye Göndermek İçin En İyi Zaman Ne Zaman

Kurumsal hediye; şirket çalışanlarına ya da kurumun iş ilişkisinde olduğu diğer kurumların çalışanlarına verilen, aradaki iş ilişkisini güçlendirmeye yarayan tüm hediye seçeneklerine verilen addır. Kurumsal hediyeler pek çok sebeple verilebilir. Bir özel günü kutlamak için hediye verilebileceği gibi yeni bir müşteri veya çalışana hoş geldin demek için de kurumsal hediyeler verilebilir.

Kurumsal Hediyeler Kimlere Verilebilir?

Her ne kadar kurumsal hediye vermek için bir zaman olmasa da en ideal zamanda bu hediyeleri vermek de öneme sahiptir. Kurumsal hediye göndermek için ideal zaman; yılbaşı, bayram, doğum günü gibi özel günler olabileceği gibi iş ilişkisine başlarken, yeni bir çalışanı motive etmek için ya da iş ilişkilerinin dönüm noktaları olabilir.

Kurumsal hediye şirket çalışanlarına, potansiyel müşterilere, mevcut müşterilere, tedarikçilere ve zaman zaman da yardım derneklerine verilebilir. Hediye vermek kurallara bağlı olmayan bir gelenek olması sebebi ile kimlere verilebileceği ile ilgili bir sınırlamadan bahsedilemez. İş ilişkilerinizi güçlendirmek, işinizi büyütmek, marka bilinirliğini artırmak, kurum bağlılığı oluşturmak anlamında etkisi olabilecek hemen her durumda hediye verilebilir.

Kurumsal Hediye Vermek Şirketinize Hangi Faydaları Sağlar?

İş yaşamında kurumsal hediyeler hem pazarlama ve marka bilinirliği artırma hem de finansal konularda önemli faydalar sağlar.

  • İlişkileri güçlendirir; kurumsal hediye müşteriler ve kurumlar arasında olduğu gibi kurumlar ve çalışanları arasında da ilişkileri güçlendirmeye yarar. Hatta özellikle “kişiye özel” hediyeler, ilişkileri güçlendirmek açısından oldukça faydalıdır. Müşterilere verilen hediyeler rekabete destek olur.
  • Marka bilinirliği artırır; kurumsal hediyeler kullandıkları süre boyunca kullanıcıların firmaya aşina olmalarını sağlar. Hediyeyi alan kişinin, hediyeyi kullanırken başkalarının görmesi de marka bilinirliğini daha geniş bir kesime ulaştırır.
  • Daha az reklam yatırımı ile daha yüksek geri dönüş alınır; kurumsal hediyeler doğru seçildiğinde ve doğru zamanda verildiğinde diğer reklam seçeneklerine göre daha yüksek geri dönüş sağlar. Müşterilerinize verdiğiniz, kurumun logosunu ya da ismini taşıyan hediyeler uzun yıllar boyunca kullanılabilecekleri için getirisi de daha yüksek hediye seçenekleridir.

Sizler de alışılagelmiş hediye ve setlerden sıkılmış, heyecan verici, sizleri, sevdiklerinizi, çalışanlarınız ya da müşterilerinizi mutlu edecek yeni arayışlar içerisinde iseniz Pandora Gift Box ile doğru yerdesiniz!